Konjunktiviit on silma limaskestade põletik. Äge konjunktiviit võib olla tingitud väga paljudest põhjustest: kergest võõrkeha silmakahjustusest, viirusinfektsioonist, silmasisestest põletikest, pingsast silmade tööst, kontaktläätsedest jms. Konjunktiviidi erivorm on allergiline konjunktiviit, misl paljudel seondub taimede õitsemise perioodiga. Ägeda konjunktiviidi ravi on reeglina tulemuslik. 

Krooniline alaäge konjunktiviit on väga sagedane probleem kesk- ja vanemaealistel. Kroonilise silmade ärrituse põhjuseks on sageli kokkupuude keemiliste produktidega (sealhulgas kosmeetika), aastatepikkune kontaktläätsede kandmine, kuivavõitu silm, organismi üldine kulumine. Kroonilise konjunktiviidi ravi võib olla sageli ebapüsiva tulemuslikkusega ning ärritus kipub sageli taasesinema. Kroonilise konjunktiviidi põhjuseks võib olla ka alaäge allergiline reaktsioon organismi mõjutava allergeeni osas.  
Konjunktiviidi ravi võib alustada lihsate apteegist ilma retseptita müüdavate silmatilkade kasutamisest, millest levinuimad on Sulfametizol ja OcuFlash. Kui abi on vähene, tuleb tulla arsti vastuvõtule.