Nägemishäired on Silmaarsti töövaldkonna sagedaseimad kaebused. Nägemishäireid korrigeeritakse nägemiskorrektsiooni abivahenditega, milleks on peamiselt prillid ja kontaktläätsed. Nägemishäireid saab korrigeerida ka alaliselt kirurgiliste meetoditega, aga ka enamikke nendest meetoditest saab raviks nimetada üksnes tinglikult. Nägemise korrigeerimine laserprotseduuri abil on tänapäeval küllaltki efektiivne ja ka suhteliselt ohutu protseduur, millel aga mõnikord on väikesed kõrvalmõjud, näiteks silmade süvenev kuivustunne.
Enamiku nägemiskontrollidest teevad tänapäeval optometristid. Nägemiskontroll, eriti kui selle tulemusena ostatakse prillid või kontaktläätsed, on vastutusrikas ja aeganõudev. Sageli arstil sellist ajavaru ei ole. Teiseks põhjuseks on asjaolu, et tänapäevased kõrgtehnoloogilised prilliklaasid on niivõrd individuaalsed, et juba prilllimäärangu tegemisel on vajalik arvestada prilliklaasi suunitlusega (näiteks nn. kontoriprillid). Neil põhjustel on paljud silmaarstid loobunud prillimäärangute väljastamisest.
Arsti nägemiskontroll meie silmakabinetis on küll kindlasti võimalik, aga kaasaantavaid prillimääranguid ei väljastata täiskasvanutele ja lastele üle 12 eluaasta ka meie Silmakabinetis. Küll aga vastame, mis võiks olla teisiti, kui on probleem oma prillidega. Prillimäärangud meie koostööpartneri LENS OPTIKA prillikaupluste tarbeks kuuluvad aga automaatselt meie pakettidesse ilma täiendava lisatasuta